26apr

Päike ilmutab end järjest enam ning päevad hakkavad mõnusalt pikaks venima. Kevademärgid ilmutavad end kõikjal ja isegi ajutised külmahood ei riku head tuju. Ka tuuleiiliga tahaks minna õue, ennast liigutada-sirutada, pista põske midagi maitsvat ja nautida elavnevat maailma enda ümber. On ju nii?

Kas oled valmis seikluseks? Siin on sulle 8 head ideed, mida mõnusa ilmaga kevadises Pärnus ette võtta.

Ratas tolmust puhtaks ja sõitma!

Kui vajad ratta hankimisega abi, tegutseb Pärnus mitu ettevõtet, kes sulle päevaks (või mitmeks) soodsalt sõiduvahendit pakuvad. Võta vaid ühendust ja lepi kokku asupaik ratta kättesaamiseks.

Mootoriga on veel mugavam

Bolt on suvepealinnas ääretult populaarne liiklusvahend ja sellega jõuab väiksema vaevaga pea tervele linnale tiiru peale teha. Sõit ei ole kallis, alustamine on tasuta ning täis akuga sõidab ratas kuni 30 km.

Enne rattamatkale minekut tasub keha kinnitamiseks midagi maitsvat varuda kaasamüüki pakkuvatest kohvikutest, näiteks SupelsaksadKohvik Kroon, Mum Cafe ja teised.

Pärnus on üle 70 kilomeetri kergliiklusteid. Lisaks sellele saab mööda kergliiklusteid hõlpsasti ka linnast välja, et nautida kergemat rattamatka või pidada üks mõnus piknik looduses. Sõidusuundi ja sihtkohti on mitmesuguseid:

Valgerand

Linnapiirist 12 km kaugusel on Valgerand, kus, nagu nimigi ütleb, asub valge liivaga rand männipuude ja mere vahel. Lisaks on siin metsarajad, discgolfi rada, White Beach Golf golfiklubi ja Valgeranna seikluspark, mis avatakse juba maikuus.

Reiu rand

Pärnust lõunasse sõites viib Reiu randa umbes 10 km tee, mis möödub Pärnu Bay Golf Links golfiklubist. Piknik metsas või mere ääres pärast kerget rattasõitu maitseb kindlasti hea.

Soomaa rahvuspark

Julgem jalgrattur ja veel julgem telkija saab valida suunaks Soomaa Rahvuspargi. Võttes suunaks Tori küla, jõuad 55 km retke järel välja Soomaa külastuskeskuseni. Telkimiseks on võimalus nii külastuskeskuse juures kui ka enne seda Meiekose ja Karuskose matkaradadel.

Kui pikem sõit ratta või elektritõukerattaga ei tundu veel päris “see”, saad näiteks läbida mõne iseseisva tuuri Pärnu linnas. Üks tuur kestab umbes tunni.

Avasta Pärnu oma telefonis

Äpp "Pärnu - Explore Hansa" võimaldab tasuta audiotuuride saatel kulgeda läbi linna omas tempos.

Kevadele omaseid elamusi leiab Pärnust veelgi: näiteks kalastamine või lihtsalt paadi- ja kanuusõit. Õng käes jõel kulgedes või aerudega siledat vett lõigates saad imetleda kaldal puhkevaid pungi ja kuulata lindude ennastunustavat laulu.

Kalale

Pärnus on kalastamine ikka ja alati au sees olnud. Fishing Village kalurikülas ja Pärnu Kalataksoga saab nii algaja kui ka kogenum kalastaja paraja saagi ja elamuse.

Kanuu või paadiga sõitma

Ilusa ilmaga mööda vett liuglemine on Pärnu avastamiseks ideaalne: näed linna ja selle ümbrust hoopis teistsugusest vaatevinklist. Pärnus ja lähiümbruses rendivad näiteks Surf Center, Fishing Village kaluriküla ja Reiu Puhkekeskus kanuusid, paate ja SUP-laudu.

Loodetavasti said siit mõned head ideed, kuidas Pärnus aega veeta. Üsna varsti avanevad ka kõik muud ägedad ajaveetmisvõimalused ning spaad, restoranid ja majutused on avasüli valmis kliente tervitama. Hoia end Pärnu uudistega kursis meie sotsiaalmeedia kanalites.

Jälgi Visit Pärnu kanaleid mujal veebis:

Tahad rohkem Pärnu kohta lugeda?