23apr

Märtsi keskpaigas eriolukorraga saabunud vaikelu Pärnu majutusasutustes hakkab tasapisi mööda saama ning suvepealinna hotellid, motellid, hostelid ja külalistemajad teevad ettevalmistusi asutuste taasavamiseks.
Pärnu linnavalitsuse arenguteenistuse andmetel on osa Pärnu hotelle juba mõnda aega avatud või siis kavatseb seda teha kohe, kui eriolukord on lõppenud.

Estonia Medical Spa & Hotel

On ka üksikud majutusasutused, mis pole oma uksi sulgenudki ning on pakkunud eriolukorra piiranguid järgides majutusteenust edasi. Pakutud ongi vaid ööbimisvõimalust, mitte aga hommikusööki, et kliendid ei puutuks omavahel ega ka personaliga üldse kokku. Mõnes suuremas hotellis, kus on lihtsam 2+2 reeglit kohaldada, on koos majutusega säilinud ka hommikusöögi võimalus.

Autor: Silver Gutmann

Broneeringute vastuvõtmist ei ole praktiliselt ükski asutus eriolukorra perioodil lõpetanud. Tõsi, broneeringuid ei tule küll palju ja päringute hulkki on asutuseti väga varieeruv. Maikuu esimese kahe nädala osas on Pärnu majutusettevõtjate hinnangul nii potentsiaalsete külastajate kui ka asutuste endi jaoks veel palju ebaselgust ja -kindlust, inimeste lootused ja ootused on suvekuudel.
Samas on nii mõnigi eriolukorra lõpuni suletuks jääv Pärnu hotell juba teatanud restorani taasavamisest, uksed on lahti teinud või tegemas ka muud linna söögikohad.

Samuti tehakse ettevalmistusi välikohvikute – ja terrasside avamiseks, kus ettevõtjail ja külastajail on oluliselt lihtsam järgida nõutavat 2+2 reeglit.

Suvel oodatakse peamiselt siseturiste

Kuna välisriikidest saabuvate turistide hulk jääb sel suvel tõenäoliselt väga tagasihoidlikuks, plaanib Pärnu linnavalitsus kohe pärast eriolukorra lõppemist teha algust siseturule suunatud turunduskampaaniaga.

Kampaania „Puhka jälle päriselt“ Pärnus“ eesmärk on meelitada Eesti inimesi suvel Pärnusse. Suvepuhkuse veetmiseks ei ole Eestis paremat kohta kui Pärnu linn, mis algaval suvel kannab juba 25. korda Eestimaa suvepealinna tiitlit.

Autor: Priidu Saart

Puhkamisvõimalused on mereäärses Pärnus ning Pärnumaal väga rikkalikud: siin on üheksa spaad, 12 hotelli ja väga palju muid majutusasutusi nagu hostelid, külalistemajad, motellid, külaliskorterid, turismitalud.

Pärnu maakonnas on 8865 voodikohta, nendest 5187 Pärnu linnas.

2019. aasta suvel külastas Pärnumaad 185 511 turisti, kellest 81 843 olid siseturistid.

Ootame Sind peagi Pärnusse

Visit Pärnu…soon