16sept

Statistika järgi kasvas tänavu juulis Eestis majutusettevõtetes ööbinud siseturistide arv eelmise aasta juuliga võrreldes kaheksa ja nende ööbimiste arv seitse protsenti. Pärnus püstitasid eestlased oma reisimisega suisa rekordi: siseturistide hulk kasvas eelmise aasta juulikuuga võrreldes 59 ning siseturistide ööbimiste arv 53 protsenti.

Suvi ilma Pärnuta ei ole õige suvi

Õhtune Pärnu rand Foto: Juhani Särglep

Pärnu on eestlaste seas alati hinnatud puhkusekoht olnud, kuid aasta-aastalt aina menukam sihtkoht on Pärnu just välisturistide silmis. Sel suvel oli aga selge, et võõrsilt siia külalisi väga palju ei tule, samas ei olnud meil ka mingit kindlust, et Eesti inimene eelistab paljude Eestimaa piirkondade seast valida külastamiseks ja puhkamiseks just nimelt Pärnu.  

Õnneks aga nii läkski! Eestlane näitas, et suvi ilma Pärnuta ei ole mingi õige suvi. Kindlasti ei ole Pärnu menu kõrgelt hinnatud kuurordina tulnud üleöö, vaid on era-ja avaliku sektori sihikindla tegevuse tulem. 

Mis saab sügisel?

Alanud sügistalvise hooaja suhtes võib olla kohalike turismiettevõtjatega ühte meelt: miinimumeesmärk on jääda ellu. Et anda inimestele põhjust sügiseseks visiidiks Pärnu, on linnavalitsus ja ettevõtjad korraldamas mitmeid põnevaid üritusi, kuid neid väisates ei saa unustada ettevaatlikkust: tuleb hoida kaaskodanikega mõistlikku vahemaad, kanda avalikus kohas maski ning puhastada sageli käsi.

Kohvikute nädal

Juba sel nädalal, 17.-20. septembril, toimub Pärnus kohvikultuuri tutvustav teemanädal „Pärnus Kohvitab“. Tegemist on endise Pärnu kohvikute nädala üritusega, mis varem toimus oktoobris terve nädala. Nüüd on sellest ettevõtmisest saanud üks pikk ja sisukas kohvitamist soosiv nädalavahetuseüritus ühes arvukate osalejakohvikute, temaatiliste pakkumiste ja meelelahutusprogrammiga. Et üritus jaotub 30 erineva koha vahel üle terve linna, ulatudes servapidi maakondagi, jagub kohvitajail ruumi ja võimalusi hoida distantsi.

Öövalgel

Öövalgel

Esimesele sügiskuule paneb punkti 25. ja 26. septembril Pärnu südalinnas toimuv valgusfestival ÖÖvalgel. Teist aastat peetav festival koosneb ainulaadsetest valgusvisuaalsetest lavastustest ja installatsioonidest. Etendusi mängitakse Pärnu kesklinna hoonetel ja hoovides, iga vaatemäng kestab 10-20 minutit ning külastajatel on ühelt spektaaklilt teisele jalutades võimalik tutvuda ka linna endaga – majade, tänavate, inimestega.

Peale efektsete valgusetenduste saab sel aastal festivalil näha-kuulda mitmeid huvitavaid artiste. Näiteks astub festivalil üles Kerli Kõiv, kellele see on selle aasta ainus lavashow Baltikumis ning ühtlasi tema lavastajadebüüt. Lisaks saab nautida valgusetendusi nii Pastaca kui Mick Pedaja muusikale. Korraldajad paluvad etendustele tulijail kanda maski ja pidada teiste pealvaatajatega distantsi.

Restoranide nädal

Igakevadine Pärnu restoranide nädal leiab seekord aset hoopis 7.-15. novembril. Kogu nädala jooksul pakub ligi 30 Pärnu restorani erihinnaga kolmekäigulist menüüd ja lisaks mitmeid üllatusi. 2015. aastal esmakordselt korraldatud teemanädal on aastatega muutunud Pärnu üheks suurimaks sündmuseks.

Restoranide nädal

Pärnusse tasub reis ette võtta ka siis, kui siin ühtegi suuremat sündmust parasjagu ei toimu. Argise Pärnu nägu ei ole paljud eestlased ju tegelikult näinudki.

Suvine Pärnus käik ei ole selle kandi tundma õppimiseks kindlasti ammendav, sest Pärnul on Eesti inimesele pakkuda palju enamat kui vaid rannapuhkus. Meil on väga heal tasemel spaad, kuhu tasub tulla absoluutselt igal ajal, aga iseäranis just rahulikel sügiskuudel ja oktoobrikuisel koolivaheajal.

Puhkajate päralt on ka Pernova loodusmaja ühes unikaalse kerakino, planetaariumi, interaktiivsete ja käed-külge eksponaatidega, rääkimata Pärnu teatrist, kinost, muuseumist, kontserdimajast, siinsetest golfiväljakutest kui matkaradadest.

24 tunnist Pärnu avastamiseks ei piisa. Kui siia tulla, siis vähemalt paariks päevaks kindlasti.