03juun

Tihti on perega reisides raske leida ühiseid tegevusi, millest nii lapsed kui ka täiskasvanud võrdselt huvitatud oleks.

Pärnu on kindlasti see koht, kuhu nii mõnigi pere suvel puhkama tulla soovib. Koos perega külastatakse randa, restorane, muuseume ja spaasid ning vaadatakse ka linna peal ringi. See kõik on muidugi väga tore, aga tihti ei kattu laste huvid täiskasvanute omadega, ja nii jääb pere noorem pool üsna passiivseks ning eemalolevaks. Vaadatakse rohkem, mis toimub telefonis, jne. Kas on tuttav tunne?

Pärnut külastades pole perega ühiste tegevuste leidmine aga üldse mitte võimatu, sest Pärnu Põgenemistoad pakuvad mitmeid erinevaid põgenemismänge, mida koos perega läbida saab. 

Kui sa pole varem koos perega põgenemas käinud ja kõhkled, kas see võiks teile sobida, siis siin on 6 põhjust, miks Pärnu põgenemistube just koos perega külastada võiks.

1. Hariv

Esiteks on muidugi hea, kui lapsed koolivaheajal ka natuke oma loogilist mõtlemist ja nutikust proovile panevad. Põgenemistoad aitavad saada uusi teadmisi ja treenida vaimset võimekust, mälu, keskendumisvõimet ja probleemi lahendamise oskust. Lisaks leidub meie põgenemistubades nii mõndagi tuttavat koolipingist, nagu näiteks keemia perioodilisustabel, mida on ka täiskasvanutel vahva meenutada.

2. Lõbus nii täiskasvanutele, kui ka lastele

Tihti arvatakse, et põgenemistoad on mõeldud pigem noortele ja pole täiskasvanute jaoks piisavalt keerulised, kuid tegelikult pole see üldse nii. Tubades leiduvad mõistatused pakuvad parasjagu nuputamist kõigile. Ei maksa karta, et põgenemistoad täiskasvanute jaoks liiga kerged või igavad oleks. Toast välja saamiseks pole tarvis teadmisi, vaid pigem nutikust ja loogilist mõtlemist. Reeglina küsivad nooremad mängijad rohkem vihjeid, kuid ilma vihjeteta ei pääse ka täiskasvanud.

3. Omavaheline koostöö

Kui mäng läheb käima, pole te enam ainult üks pere, vaid ka ühine tiim, kelle eesmärk on lahendada mõistatus ja leida väljapääs. Siinkohal on väga oluline omavaheline suhtlus, koostöö ja tähelepanelikkus. Põgenemistubade lood ja ülesanded on tihti üles ehitatud nii, et üksi neid lahendada ei saagi. Kui peres on rohkem kui üks laps, siis aitab selline kogemus ka laste omavahelist läbisaamist parandada. Muide, on teada fakt, et kõige kiiremad põgenemistubade ajad tulevad just perekondadelt.

4. Kõik löövad kaasa

Põgenemismängud ei jäta kedagi külmaks. Kuna mängu ajal telefone kasutada ei tohi, siis on välistatud ka see, et noored nägupidi telefoni külge liimitud oleks. Ühesõnaga, saate nautida tõelist kvaliteetaega olles samal ajal lukustatud mõnda huvitavasse ruumi, kust leiate väljapääsu ainult koostööd tehes ja omavahel suheldes.

5. Meeldejääv elamus

Põgenemistuba on justkui omaette maailm, mis eksisteerib paralleelselt meie omaga. Igal toal on oma lugu ning mängijad on selle loo kangelased. Põgenemismängu lahendamine on omaette seiklus, mis muudab tavalise perepuhkuse meeldejäävaks ning eriliseks. Et sel aastal poleks teie perepuhkus nagu iga eelmine, tasub kindlasti mõelda ka põgenemistubade külastamisele.

6. Taskukohane meelelahutus

Kui rääkida pereüritustest ja meelelahutuse maksuvusest, siis põgenemistoad on oma hinnaklassilt pigem soodne ajaveetmise võimalus. Külastades Pärnu Põgenemistube Mai Keskuses, on mängu maksumuseks näiteks 14€/inimene ning koostöös Perekaardiga pakume veelgi soodsamat hinda lasterikastele peredele.

Niisiis, kas oled valmis kogema järgmisel perepuhkusel tõeslist seiklust?

Põgenemismäng on suurepärane viis unustada hetkeks argielu ja tõeliselt puhata. Pärnu Põgenemistoad asuvad muude atraktsioonide, nagu kesklinn ja Pärnu rand, vahetus läheduses. Kui soovid saada rohkem lisainfot meie poolt pakutavate mängude kohta, siis külasta meie kodulehte: www.pogenemistoad.ee.