15jaan
Winter in Pärnu

Kas oled sel aasta juba talverõõme nautida saanud? Nagu ikka, viivitas ilmataat lume saatmisega, kuid lõpuks on see ka Pärnumaale jõudnud. Nüüd tasub suve ootamine pausile panna, tõmmata selga soojad riided ja suunduda karget õueõhku hingama.

Et põsed värskes õhus liikudes õhetama saada, soovitame tutvuda selle talve uute ja juba ka tuttavate talvetegevustega Pärnus. Näiteks on linnas avatud kauaoodatud kunstjääga uisuväljak ning kunstlumega suusarajad. Ideid, kuidas talviselt lõbusat aega saad veeta:

Autor: Viktor Tund

Pärnu uisuväljak

Vastavatud liuväli on osutunud nii noorte kui vanade hulgas väga populaarseks ja seda õigustatult. Kunstjääga väljak asub mugavalt Pärnu kesklinnas Munamäe pargi kõrval (kus on muideks ka Pärnu populaarseim kelgutamispaik!). Piruette saab tegema minna nii enda kui kohapealt laenutatud uiskudega. 

Liuväljal pakutakse ka võimalust teritada uiske, kasutada lukustatavaid kappe ja rentida abiraame. Päevas tehakse 3-4 korda jääle ka hooldust, seega 15 minutit enne ja pärast hooldust saab teha uisutamisest pausi ja võtta kerge eine või soe jook mõnest lähedalasuvast söögikohast.

Reiu-Raeküla suusarajad

Pärnu linna ääres asuvatel Reiu-Raeküla terviseradadel luuakse see talv kahuriga kunstlund! Terviseradade alguses Paide maantee ääres on mugav parkla ja välijõusaal, kus esmalt liigesed soojaks teha ning pärast sportimist venitusharjutusi teha. 3 km rada on ka valgustatud, seega ei takista lühikesed talvepäevad metsa vahel suusatamist. 5 km ja 10 km rajad on suusatamiseks sobilikud valgel ajal ning loodusliku lumega. Radade kasutus on tasuta.

Soovi korral saab suusaradadele siseneda ka Reiu Puhkekeskuse juurest, kust võib 2-päevase etteteatamisega tellida kaminaga saunamaja ja toitlustuse. See on mõnus võimalus teha sõprade või perega aktiivne lühipuhkus Pärnus ja enne kojusõitu sauna nautida.

Jõulumäe suusarajad

Pärnust 20-minutilise autosõidu kaugusel asub legendaarne Jõulumäe Tervisespordikeskus. Lisaks talispordile on seal aastaringselt palju erinevaid sportimisvõimalusi, kuid praegusel ajal on huvipakkuvaimad suusarajad ja kelgumägi.

Kunstlumega on kaetud 1,2 km pikkune rada, loodusliku lumega saab minna 3 km, 5 km, 7,5 km ja 10 km ringile. Radadel on valgustus kuni 21:00. Kelgutamiseks on korralikult lumise talve korral kaks laugemat laskumist noorematele lastele ja üks järsem osavamatele-julgematele – praegu on kunstlumega kaetud üks kelgunõlv.

Siin saab alates 16.01 suusavarustust rentida hinnaga 4€/h, seega on vaja kaasa võtta vaid sobivad riided ja korralik ports energiat (pluss isikut tõendav dokument – loe rohkem kodulehelt). Jõulumäe peamajas saab end soojendada kuuma joogiga ning 1€ eest kasutada riietus- ja pesuruumi.

Skiing in Jõulumäe Recreation Centre
Autor: Elen Juurma
Mutimuudi kelgukoerad
Autor: Elen Juurma

Mutimuudi kelgukoerad

Oled ehk unistanud koerterakendiga läbi lume kihutamisest nagu Antarktika avastajad? Pärnumaal on see võimalus täiesti olemas! Tori vallas asuvas Võlli külas on Mutimuudi kennel, kus elavad huskyd ja Alaska malamuudid. Need koerad on spetsiaalselt rakendiga võistlussõiduks aretatud ja nende õhinal tormamist on võimas kogeda.

Kui soovite sõidule lisaks pidada ka väikese koosviibimise, saab talu rehetoas lisaks pidada laste sünnipäevi ja muid istumisi. Loe lisa ja võta ühendust.

Reesõit talvises looduses

Hobuse veetud reega on vähemalt sama lõbus sõita, kui koertega – sõit on ainult veidi rahulikum. Võimsate kabjalöökide saatel tuhised metsateedel, kui läbi muinasjutu. Maria talu kutsub soojade tekkide ja lambanahkade all rees mõnuledes vaatlema lumist loodust, ehk kohtama mõnda metsaasukatki.

Reesõidu eest tuleb tasuda 40€/h ja soovi korral valmistavad talu perenaised kaasa piknikukorvi või toekama eine – loe lisa. Keha kinnitada saab lõkke ääres püstkojas või ka talu kohvikus.

Reesõit talvises looduses
Autor: Elen Juurma
Autor: Soomaa.com

Soomaa.com soome kelgu ehk tõukekelgu matkad

Kui aktiivsem liikumine vabas looduses on ikkagi rohkem sinu maitse, soovitame suunduda Soomaale ja kohalike giidide seltsis võtta ette üks matk tõukekelgul. Jäätunud luhad ja veekogud lausa kutsuvad mõnda head seltskonda kaasa võtma, et kogeda vanakooli talverõõme.

Matk kestab 2-3 tundi ja gruppi mahub kuni 19 inimest, hind on sõltuvalt grupi suurusest 20€-80€. Marsruut valitakse lähtuvalt sinu soovist, ilmastikutingimustest ja Soomaal parasjagu kehtivatest reeglitest. Loe broneerimisest kodulehelt.

Rabamatk ja uisutamine rabalaugastel

Lõpuks soovitame veel ühte harukordset elamust, mida kõikjalt ei leia. Eesti ühed kallimad aarded ehk rabad muutuvad talvel looduslikuks uisuplatsiks, kuhu teadjad saavad sind juhtida. Seikle Vabaks viib sind esmalt räätsadel läbi lumise raba ning rabalaugastele jõudes jätkatakse uiskudel.

Kogenud matkajuht näitab teed ja avab sulle talvise raba saladused. Matkal pakutakse ka kuuma jooki ja kerget einet – kõik kokku maksab 40€ inimese kohta (alates 6 inimest, väiksema grupi korral kokkuleppel). Matka täpsem asukoht lepitakse juhiga eelnevalt kokku.

Autor: Elen Juurma

Jälgi VisitPärnu kanaleid mujal veebis:

Tahad rohkem Pärnu kohta lugeda?

VisitPärnu blogi

Mida teha Pärnus viletsa ilmaga?

Kardirajad CityKart hobikardikeskus ootab Pärnu kesklinnas nii suuremaid kui väiksemaid sõiduhuvilisi aastaringselt kartidega sõitma! Raja pikkus on 250 meetrit ja sõidetakse Sodi RT8 hobikartidega, mis tagavad sõitjale suure turvalisuse tänu

Loe veel »