21sept

Vändra metsas Pärnumaal asuv Piesta Kuusikaru talu puhkemaja on ilmselt üks Pärnu maakonna pisemaid majutuskohti. Algselt ehitasime Pärnu jõe äärde saunamaja oma perele ja sõpradele mõeldes ega osanud tol hetkel uneski ette näha, et sel armsal majakesel on ambitsioon hakata hotelliks. Kuidas see siis juhtus ning kellele seal puhata meeldib?

Eellugu

Piesta Kuusikaru

Rajades kodu esivanemate talu maadele,  arvasime, et asume suurtest teedest liiga kaugele jäävas rahulikus paigas, kuhu vaevalt mõni võõras tulla tahaks. Me ei oleks saanud rohkem eksida. Esimesed huvilised, kes öömaja otsingul meie väravas peatusid, olid Vändrat ja Tori ühendaval marsruudil kulgenud ratturid. Andsime neile mõned soovitused ja saatsime viisakalt minema. Siis juhtus sarnane lugu  teist korda. Kolmandal korral kordus sama, aga selle vahega, et väljas sadas paduvihma ja puhus kõle tuul. Ja meil hakkas piinlik: “… ruumi ju tegelikult on, aga meie jätame inimesed vihma kätte!”. Niisiis, naljaga pooleks, võtsime kuulda saunamaja soovi hakata hotelliks,  ning tegime vajalikud ümberkorraldused, et külalisi võõrustama hakata.

See teekond on siiani olnud väga tore ning tänu sellele, et otsustasime oma väravad võõrastele avada, oleme tutvunud paljude vahvate ja eriliste inimestega. Miks nad meie õuele sattuvad? 

Siin on 6 head põhjust.

Mandri-Eesti üks pimedamaid kohti – vaata tähti

Hõreda asustusega Soomaa piirkond on suurepärane paik tähistaeva vaatlemiseks. Selgetel õhtutel ja öödel olime kas ise Linnuteed imetlenud, aga et meie kandis on hobiastronoomiaks eriti head eeldused, sellele juhtis tähelepanu üks tore külaline, kes lausa oma isikliku teleskoobiga kohale tuli.

Mõnus aura – mediteeri või musitseeri, romantikast rääkimata

Hea energiaga maja on eriti sobiv avatud meelega loovhingedele. Meie külaliste seas on olnud näiteks muusikud oma uue plaadi jaoks lugusid kirjutamas, joogaharrastajatest sõbrannad paastulaagrit pidama ning mitmed fotograafid eriliste looduspiltide jahil. Samuti rohked romantikud – siin on kihlutud, veedetud öö teel oma pulma ja tähistatud hõbepulmi.

Piesta Kuusikaru

Erilised helid – kuula vaikust või linnulaulu

Kuigi Piesta Kuusikaru talu ei asu päris inimtühjas paigas, on siin linnamüraga harjunud inimeste jaoks enamasti siiski väga vaikne. Kevadel ja varasuvel me ses osas küll lubadusi anda ei saa, kuna siis võtavad sõna rohked laululinnud, kes meid ümbritsevas metsas endale sobiva elupaiga leidnud.

Avasta Soomaa – üks matkarada päevas

Julgelt kaks kolmandikku meie senistest külalistest on siia tulnud sooviga külastada Soomaa Rahvusparki. Enamik teeb vähemalt ühe matkapäeva – olgu siis jalgsi, kanuus või räätsadega – aga on olnud ka väga pühendunud loodushuvilisi. Hästi on meeles üks pere, kes veetis siin peaaegu nädala, käies Soomaal iga päev ehk avastades rahvusparki ühe matkaraja kaupa.

Kui puudub köök… küpseta kooki grillil

Kuna meie puhkemaja sai algselt ehitatud ainult oma perele, polnud põhjust sinna kööki planeerida. Arvasime, et köögi puudumine võib majutuskoha otsijatele takistuseks saada, kuid selgub, et külmkapi, veekeedukannu, mikroahju ja grilli kombinatsioon vastab enamike vajadustele. Eriti vahva oli, kui üks külaline tõi ka meile maitsta söegrillil küpsetatud imeliselt maitsvat juustukooki.

Pärnu jõgi

Oled otse Pärnu jõe kaldal – katsu kalaõnne

Pärnu jõgi voolab meie õue alt läbi enne, kui Tori-Jõesuus kõigi Soomaa jõgede jõul laiust kogub. Pealtnäha vaikne vesi on siiski piisava voolukiirusega, et ujujale pinget pakkuda. Üllatusi võib kogeda ka kalamees, eriti kui ta on näiteks 4-aastane ja tõmbab välja endale peaagu vööni ulatuva kala nagu eelmisel suvel ühe väikese külalisega juhtus.

Tekkis tahtmine külla tulla? Leia meid Facebookis ja broneeri kasvõi kohe!