12märt

Aeg läheb kiiresti. Kas sa praegu mäletad, mis tunne oli olla seitseteist? See aeg, kui sa ilmselt ei pidanudki olema midagi muud kui seitseteist. Võib-olla ka mäletad aega, kui olid näiteks seitse ja aeg tundus kohati lausa kannatamatult aeglaselt edasi minevat. Ja siis järsku oled juba kakskümmend seitse ja pead olema korraga ehk juba lapsevanem, töötaja, elukaaslane või abikaasa, võib-olla ka ülemus või toeks enda vanematele, sõpradele, toeks ühiskonnale. Võib-olla elu viskab järjest erinevaid katsumusi ja seda kõike on vahepeal nii palju, et ei saa aru, kuhu aeg ja aastad kaovad. Nii väga kerge on end nendel kiiretel aastatel ära kaotada ja unustada, et nende kõigi teiste soovide keskel oled tegelikult kõige alus ja kõige tähtsam sina ise. Just sinu enda õnn ja rahulolu. See annab edasiviiva jõu ja õnneliku elu aluse ka paarisuhtele ja kogu perele koos lastega.

Mõte Riverbed Innist

Selliste mõtete ja veidi enese kaotamise tunde, aga samas tugeva enda sisemise rahu leidmise soovi pealt sai alguse ka Riverbed Inn majutuskoht, kus meie suurim soov ja eesmärk on pakkuda inimestele aega. Aega rahulikus keskkonnas ja mugavalt, aga samas üsna lihtsalt ja lähedal loodusele. Aega, kus ainsaks eesmärgiks on teha mõnus saun, võib-olla ujuda, olla enda mõtetega või oma kaaslasega kahekesi ja magada kosutav uni väga mugavas voodis. Ei ühtegi segavat elektroonikat, liigset inimest ega koduses keskkonnas kummitavaid tegemist ootavaid ülesandeid ja mis veel parem, kui saab sellisesse kohta tulla täpselt endale sobival ajal ja ei pea ühegi üleliigse inimesega ka kokku puutuma.

Väike majutuskoht ootab külastajaid Halliste jõe kaldal, Kanakülas, Pärnumaal. Selle koha valik ei ole juhuslik, sest tegelikult on see just koht ja kant, kus projekti taga seisvad inimesed elasid sel hetkel kui nad olid seitseteist ja see hetkes olemine oli veel nii selge ja siiralt olemas. Seda energiat on üritatud seal paljuski edasi anda ja ilmselt on ka tunda.

Hommik Riverbed Inn’is

Küsimused maja ehitamisel

Kui majakest alles püstitati, siis tuli kohalike poolt palju küsimusi ja ka muret, et kas ei tule suurt pidutsemist ja lärmi. Suur oli inimeste imestus, kui kuuldi, et tegelikult tullakse siia kohta ilmselt siiski end lihtsalt rahulikult välja magama, ilma igasuguse lärmita ja lihtsalt üksi või kahekesi. Tegelikult kohati ei tahetud uskuda, et sellist kohta võiks üldse vaja olla. Võib-olla on see ootamatu vanemale generatsioonile ja ainult praegused noored tunnevad ennast kogu elu ja tegurite keskele vahel ära kadununa ja vajavad sellist põgenemis- ja hingetõmbekohta. Võib-olla on see ootamatu just maainimestele, sest linnades ongi ennast kergem ära kaotada ja maal on endiselt midagi, mida on kõigile vaja. On vaja seda kruusateed, mis viib ei kuhugi ja seda väikest maapoodi, mille hinnasildid on käsitsi kirjutatud ja müüja teab iga külastajat, on vaja seda hetke hilisööl, kui tähistaevas paistab väga erksalt ja seda ei sega kunstlik tänava- või linnavalgus.

Tuua loodust inimestele lähemale ja meelde tuletada, mis võlu on läheduses asuvatel metsadel, jõel, ojaveel, heinamaal või ka lihtsalt sammaldunud kivil ja kännul. Meil on nii palju, mille eest tänulik olla ja selle märkamiseks aja võtmine teebki õnnelikuks.

Meist saab rohkem lugeda siit: www.riverbedinn.com

Või jälgi meid sotsiaalmeedias: