20märt

Jah, sel aastal saabub kevad pisut teisiti kui muidu, aga vähemalt on ta kohe päral. Küllap süstib see teadmine paljudele meist, kes me ajutiselt hommikust õhtuni koduseinte vahel toimetamine aga positiivsust ja optimismi. Kevad kuulutab ju pööret paremuse poole, annab lootust ja näitab, et loodus elab ikka omasoodu.

Kevademärke- ja lõhna on õues kõikjal tunda. Kui Sul kodus töötamine või e-õppimine närvid krussi ajab, siis mine välja! Minge kohe terve perega! Võtke lapsed näpu otsa või rattale ning minge nautige värsket õhku ja esimeste kevadekuulutajate vidinat.

Autor: Priidu Saart

Pärnu linnas ja maakonnas jagub selleks küllaldaselt võimalusi. Tõsi, populaarseid RMK matkaradu (näiteks Soomaal, Tolkuse või Riisa rabas) on targem vältida – need on praegu ülerahvastatud -, avastage pigem seni tundmata paiku. Ka neid on meil siin piisavalt.

Rattaga loodusesse

Ainuüksi Pärnu linnas on kokku 70 kilomeetrit sileda asfaltkattega kergliiklusteid, lisaks veel maakonnas hargnevad kergliiklusteed. Mis muud, kui kiiver pähe ja sadulasse! 

Rattaga liikudes ei ole ohtu, et võiks teiste inimestega lähedalt kokku puutuda. Pealegi saab jalgrattaga sõites rohkem näha, perega koos sisukalt aega veeta ja mis eriti tore – suveks saledama talje. Kui ninaots päikese poole suunata, siis ka esimese jume peale.

Värsket õhku hingata võib ka niisama jalutades. Et kevadisi kõnniretki mööda linna põnevamaks muuta tasub kasutada mobiilirakendust Pärnu – Explore Hansa. Rakenduses on viis erinevat ja kaashaaravat audio-giidituuri. Oma kodulinna on ju äge tunda. Küllap on nii mõnigi intrigeeriv fakt või seik Pärnu ajaloost, mida te seni veel ei teadnud. Lastele on giidituurid otsekui vabaõhu-ajalootund. Tuleb lihtsalt äpp alla laadida ja avastusretk võibki alata!

Autor: Priidu Saart

Kui maakonna ja linna kergliiklusteed on risti-põiki läbi käidud, kõik põnevad nurgatagused Pärnus virtuaalse giidi juhatusel läbi kammitud, siis põika korraks Pärnu Rannaparki. Siin ootavad kiikujaid sinised suvepealinnateemalised kiiged (loe üle, mitu tükki neid Rannapargis on), sammu või sõida läbi kõik puidust ranna-ala matkateed (muuli juures, Tervise Paradiisi taga), käi nii Papiniidu kui Raeküla linnuvaatetornis ja korralda väike ornitoloogiaalane vaatlus teemal „Milliseid linde on Pärnu rannaniidul näha-kuulda?“. Nädala pärast tasub seda vaatlust korrata. Loodusõpetusetund missugune!

NB! Kõike seda tehes ära unustada ettevaatlikust: väldi väljas liikudes lähedast kontakti teiste inimestega, ära katsu pindu paljaste kätega, koju jõudes pese käed hoolega sooja vee ja seebiga.