23juul

Pärnu külje all asuv Valgerand on suvitajate üks lemmikkohti. Valge liivaranna ja promenaadi vahel on ennast sisse seadnud Valgeranna Seikluspark, kus instruktorid jälgivad puude otsas takistusi läbivaid ronijaid. Minult on palju küsitud, et mis tunne on seikluspargis töötada. Mõtlesin sellest siis natuke kirjutada.

Valgeranna seikluspark

Instruktori päev algab kõrgustes

Seikluspargi instruktorite päev algab puulatvades. Üle kontrollitakse kõik seiklusrajad ja ronimisvarustused, et seiklusi otsivate külaliste tulekul oleks kõik turvaline. Igahommikune radade ronimine käib instruktorite jaoks kiirelt — poole tunniga kontrollitakse kuus rada ning takistusi teavad instruktorid kinnisilmi.

Instruktorite lemmikelemendiks on palksild, mis ühendab promenaadi ja piletipaviljoni.  Palk on asetatud üle mudase kraavi ning seda võib nimetada külaliste esimeseks katsumuseks. Enamusel on katsumus edukas, aga on ka neid, kellest jäävad jäljed mutta.

Ohutusreeglid

Enne ronima asumist viiakse läbi ohutusinstruktaaž, et tutvustada ronimisvarustust ja pargi reegleid. Eestis on palju seiklusparke ning igal pargil veidi erinevad reeglid, mistõttu vaadatakse õpperajal üle kõik ronijad. Külalisi tuleb parki erinevatest maailma paikadest ning vahel tuleb instruktoritel kasutada mitut keelt, selahulgas ka kehakeelt. Kui õpperada on veatult läbitud, siis lubatakse ronijad iseseisvalt järgmisele rajale.

Seiklusrajad suurtele ja väikestele

Suurematel radadel on kokku pea 100 erinevat takistuselementi. Rajad lähevad järjest kõrgemale ja takistused muutuvad järjest rohkem väljakutsuvamaks. Elemente vaadeldes võib tihti tekkida küsimus “Kuidas seda nüüd teha?”. Oleks ilmselt liiga lihtne, kui instruktorid ütleksid iga takistuse puhul ette, kuidas on kõige kiirem takistust läbida. Mängu tuleb inimeste loovus ja sõprade julgustussõnad. Raja kõige lõbusam element ehk laskumine asub raja lõpus.

Valgeranna seikluspark

Mida kõrgem rada, seda pikemat liugu saab ronija nautida. Ka sel suvel ootavad avastamist uuenenud seiklusrajad. Ronimisvõimalusi pakutakse ka pere kõige pisematele. Sarnaselt suurele rajale, pannakse varustus selga ka mudilastele. Lastepargi kahel rajal on ca 30 takistust ning mõlema raja lõpus on ka laskumine, mis on siiani kõigi lemmik olnud. Rajad on madalad ja vanemad saavad lapsi maapinnalt alati aidata.

Miks tulla seiklusparki?

Kõrgused pakuvad adrenaliini ning iga takistusega saab ennast seikluspargis proovile panna. Seiklusradade läbimine nõuab paljudelt eneseületust. Instruktorina on tore olla toeks inimestele ja neid motiveerida nii, et suudetakse ületada takitus, mis esialgu tundus võimatu. Kõrgused ei pruugi olla kõigi jaoks, aga see tunne, kui sa ületad oma enese piire, on vägev.

Õhus on seiklust!

Loe meist rohkem meie Facebookist ja kodulehelt: