15sept

Viimased kuus kuud statistikast välja jättes võtame me Jaanihanso Siidrivabrikus aastas vastu kolm tuhat inimest ning teeme sada ekskursiooni ja degustatsiooni. Ikka ja jälle võtan ettevõtjana — aga ka niisama uudishimuliku inimesena — hetke, et defineerida seda ühte asja, mis on külastajate jaoks See Üks Asi, mis on emotsiooni keskmes ning tagasi tulema kutsub ja kolmandale kuulajale kiitma sunnib.

Kahtlemata on Eestis kohti pigem kasinalt, kuhu maaturismi, ehk toreda laupäevase väljasõidu raames minna. Kui maha arvata staatilised mälestusmärgid ja muuseumid, siis eriti polegi. Filtreerime allesjäänud interaktiivsetest kohtadest välja need, mis on tehtud ainult külastajate meeleheaks ja teenindamiseks ning alles jääb käputäis. Need on ettevõtted — talud, vabrikud, farmid — kes lasevad inimestel näha päris toodete päris tootmist. Saab katsuda, maitsta, nuusutada tooteid, mis on samal hetkel saada päris poodides, kaubamajades või restoranides. Meeleolukalt koos degusteerides ja lobisedes saab teada, et täpselt sama jooki saab praegu tellida magustoidu kõrvale uhkes Barcelona restoranis ja tagasihoidlikus Pariisi bistroos või osta Tokyo kaubamajast või New Orleansi veinipoest. Või siis hoopis, et sama veini joodi veebruaris presidendi vastuvõtul.

Jaanihanso degustatsioon

Meie teeme veini ja alati on tore, kui inimesed ütlevad, et neile meie veinid maitsevad. Kuna mulle endale ka maitsevad ja ma olen seetõttu subjektiivselt üsna kindel, et meie vein on hea, siis on selline kiitus pigem kinnituseks ja märk külalise heast maitsest. Või vähemalt viisakusest..

Kiitus, mis paneb südame päriselt kiiremini lööma ja tekitab ülevama enesetunde, isegi kui hämmeldusega segatud, on see, kui lahkuvad külalised tänavad inspireeriva kogemuse eest. Miski nende maailmapildis on avardunud või nihkunud, miks mitte mõnel puhul konkreetsema vormi omandanud, paika loksunud. Mitte konkreetne produkt, mitte rõõm soodsast ostust, mitte maitseelamus üksi, vaid kogemus, mis pakub inspiratsiooni. Tahtmine seda jälle pakkuda inspireerib Jaanihansot omakorda edasi pingutama. 

Kui sul on mõtteid, siis kirjuta:

Alvar Roosimaa 
cider@jaanihanso.ee

Ja jälgi meid sotsiaalmeedias: