12juun
Supeluse aastalaat

Tavapäraselt toimub suviti Pärnus palju erinevaid sündmuseid, mida külastada. See aasta on leviva koroonaviiruse tõttu erinev. Siiski võivad juulist toimuda juba kuni 1000 osalejaga väliüritused.  Otsisime üles sündmused, mis praeguse info kohaselt Pärnus toimuvad ning mida võiks külastada.

Muusikasõbrale

Uus sündmustesari Häädemeeste Hää toimub sellel suvel esimest korda ning viib Sind Eesti parimate muusikute kontsertidele kaunitesse paikadesse ja õuedele. Lisaks pakub kontsertsari õdusaid õhtusööke, põnevaid ekskursioone, matku, külaelu ja traditsioone tutvustavaid sündmusi ja palju muud. Vaata lähemalt  Piletilevist.

Muusikanautlejatele toimub 4.juulil Kõima mõisas iga-aastane Kuurebaste festival. Kuurebased kirjeldavad end kui head muusikat hindavat seltskonda, kes muusika kõrvale vestlevad sarnaste olenditega igavikust, aatomitest, armastusest ja tõest.

Sellel aastal toimub Pärnu Muusikafestival teistmoodi ning 16.-23. juuli leiab kontserdimajas aset traditsiooniline orkestrimuusikale fokuseeritud üritustesari. Lisaks orkestrimuusikale saab kuulda suurepäraseid soliste, kes astuvad üles nii orkestri ees kui ka kammermuusikutena. Pileteid saab soetada Piletilevist

Omapärase elamuse saamiseks tuleks sellel suvel kindlasti külastada Kaluriküla, täpsemalt 1. augustil kui leiab aset River Sound & Gourmet. Laupäevasel päeval muutub Sauga jõe kallas omamoodi ööklubiks, kus saab nautida oma ala meistrite tehtud kokteile ning avastada mereandide maitsemaailma. Täpsemat infot vaata Facebookist.

Pärnu suve suurüritus Valgeranna Festival toimub sellel aastal kolmel päeval. Festivalipäevadele on mahutatud hulk Eesti artiste ning rohkelt head muusikat. Festival toimub 23.-25. juuli ning piletihinnad algavad 25 eurost. Kohtume Valgerannas!

Ammende Villa pakub sellel suvel palju muusikaelamusi. Villas annavad kontserte erinevad Eesti artistid ning elamusi jätkub kõigile. Kontsertsarjaga tutvumiseks külasta Ammende Villa kodulehte ning saa osa mõnusast õhkkonnast ja heast muusikast.

Ammende Villa välikontsert Autor: Kaido Haagen
Valgeranna festival

Kogukonnaüritused

Aastaid on Pärnu üks suuremaid jaanipäevasid toimunud Kalurikülas, kuid kuna see aasta tuli jaanipäev edasi lükata, siis korraldatakse Liba Jaanipäev. Kõik see toimub 4. juulil koos jaanimängude, erinevate tegevuste ja kontserdiga (esineb August Urr). Lisaks toimuvad suvel Kalurikülas mitmed muud üritused, mida külastada: iga kuu viimasel laupäeval toimub kohalik kalaturg, vähipidu, Pärnu lahe koha jpm. Rohkem infot saad nende Facebookist.

Vanalinna suvepäevadel 4.juulil kauplevad ettevõtted kohaliku kraamiga ning seda kõike muusika ja tantsu saatel. Suvepäevade külastamine on tasuta ning üritus toimub vanalinna kaunite hoonete vahel.

Pärnu tänavaartistide festival WALK toimub 11. juulil ning üheks päevaks saab suvepealinna tänavatest boheemlaslik elupaik. Vanalinna süstitakse elu ning kohal on erinevad artistid ja ka rahvatantsijad. Tänavakunsti nautimine on kõigile tasuta.

Kogu Pärnu paneb mullitama Mullfest vol. 2. Sellel aastal mullitatakse 11. juulil. Käsikäes käivad koguperepiknik Koidula pargis, muusika, tänavatoit ning loomulikult ka mullijoogid nii Eestist kui ka välismaalt. Mullfest on nautimiseks kõigile suvepealinna elanikele ning külastajatele.

Raeküla linnaosas on 7. augustil toimumas  AUGUSTIjäljed tänavafestival, mille käigus on avatud mitmed kodukohvikud ja taaskasutuskaubamajad. Festivalil pakutakse tervisest pakatavaid sööke ja jooke ning nagu öeldakse, terves kehas terve vaim!

Maarja-Magdaleena Gild korraldab selle aasta gildipäevad 7.-8. augustil. Steineri aias kostitavad külastajaid kodumaise talukaubaga talunikud ja pakuvad koduküpsetatud hõrgutusi pop-up kohvikud.  Steineri aia laval astuvad üles lauljad, pillimehed ja tantsijad. 

Augustikuu alguse tähistamiseks on 8. augustil vanalinnas suvesumin. Kohalikud ettevõtted panevad välja toredaid pakkumisi ning nautida saab muusikat, tantsu ja imelist Pärnut. Üritus toimub vanalinnas ning on kõigile tasuta.

Iga-aastane Supeluse aastalaat toimub ka sellel aastal, seekord 8. augustil. Aastalaadal saab perega mõnusalt aega veeta ning Pärnu suvest osa saada. Õhtupoolikul vallutavad tänava erinevad muusikud ning etendused.

Supeluse aastalaat
Supeluse Aastalaat
Maarja Magdaleena Gild Autor: Elen Juurma

Kihnu

Autor: Dream Beach Media

Suvi tõotab tulla soe ja päikseline ning see on suurepärane võimalus külastada Kihnu Saunafesti, mis toimub 4. juulil. Saunafest toimub sel aastal esimest korda ning paneb alguse Kihnu suvele. Saunasaare külastamisel ootab Sind 10 sauna, kus mõnuleda ning samuti on võimalik osta erinevat laadakaupa. Pileteid saab soetada kohapealt. Suure külastatavuse tõttu soovitame praamipileti varakult ära osta.

Eesti ühel lahedamal saarel on jälle põhjust tähistada, sest 10.-12. juulil  saab jälle Kihnu merepeole! Vanast kaluritepäeva traditsioonist alguse saanud ja juba 10. aastapäeva tähistav merepidu hõlmab endas kõike Kihnuga seonduvat. Merepidu külastades on võimalik osa saada ainulaadsest kultuurist ja traditsioonist. Praamipiletid broneeri varakult ja Kihnus näeme.

Ei leidnud endale midagi meelepärast? Rohkemate ürituste nägemiseks külasta VisitPärnu sündmuste rubriiki. Kaugemalt tulijad leiavad praktilist informatsiooni majutuse ja tegevuste kohta VisitPärnu kodulehelt. Puhka jälle Pärnus. Päriselt.

Kabli päikeseloojangu festival Autor: Marie Laanisto