19apr

Millal sa käisid viimati looduses? Nautisid omaette olemist, vaikust ning aeglaseid hetki? Ehk unistasid või seadsid tulevikku. Või tundsid tänulikkust, et rannaäärne kauge silmapiir aitab korrastada mõtteid?

Loodus pole kunagi üksluine – see meie imeline Eestimaa loodus, mis praeguses heitlikes aegades on justkui päästerõngas. Just seda mitmekesist loodust leidub küllaga Romantilisel Rannateel, mis kulgeb mööda Pärnumaa rannajoont Virtsu kadakate vahelt Ikla liivarandadeni. Romantilise Rannatee matkarajad ja looduskeskused on üksteisest väga erinevad, aga omapärasel viisil romantilised.

Ajalugu
Põhja pool soovitame avastada iidset ja salapärast  Soontagana maalinna...
Loe rohkem
Ajalugu
...ning Kurese muinasküla.
Loe rohkem
Liigirikkus
Nende lähedusse jääb Euroopa üks suurimaid ja liigirikkamaid puisniite Nedrema...
Loe rohkem
Liigirikkus
...ning vanu aegu mäletav Mihkli tammik, mis on üks Eesti esinduslikumaid.
Loe rohkem
Looduskaitseala
Lõunas, Läti piiri ääres, tasub uudistada inimasustusest kaugel olevat Nigula looduskaitseala...
Loe rohkem
Looduskaitseala
...ning rannaniite ja luitemetsi koondavat Luitemaa looduskaitsela ja sealseid matkaradasid.
Loe rohkem
Matkarada
Värati poolsaarel asub väiksem Ristimarja loodusrada, mis tutvustab koos infotahvlitega sealsete rannaniitude iseloomulikku maastikku ning pärimust.
Loe rohkem
Matkarada
Kogu rannaäärset piirkonda läbib Lätist kuni Eesti põhjarannikuni kulgev Ranniku matkarada.
Loe rohkem
Previous
Next

Loodus ootab

Õnneks on täna vähe neid inimesi, kes mingil põhjusel üldse loodusesse ei lähe. Kes on ette võtnud perepäevi rabas või mere ääres, sõpruskonniti peetakse piknikku või minnakse sportima. Sest looduses on lihtsalt mõnus ja lõppude lõpuks toodab liikumine ju õnnehormoone.

Just valikute rohkuse tõttu leiab Romantiliselt Rannateelt alati midagi, sest mitmekülgsus võimaldab kombineerida elamusi eri tüüpi loodusaladel. Hõlmab ju Rannatee erilise hõnguga Kihnu ja Manija saart ning sügavate metsade ja soodega sisemaa alasidki. On romantilisi väikeseid rannakülasid, kus võtta aeg maha ja nautida lihtsalt kaugemate aegade hõngu. Vaadata imelisi päikeseloojanguid mere ääres, seigelda inimtühjades paradiisirandades või teha hoopis paaripäevane ringsõit läbi kaunite rannakülade ja salapärase sisemaa.

Suti küla paadilauter

Nii on ikka ja jälle kõikide meie plaanide keskmes loodus. Ja kui parasjagu ei ole kusagil seiklemas, siis teeme plaane ja unistame nädalavahetusest või suvepuhkusest, tundes isegi tee lõhna, mis aurab termosest. Kõige keskmeks on ikka loodus ise. Et siis jälle keerulisematel aegadel meenutada päikeseloojanguid ja rannakadakaid ning olla uhked, et meie mälestused on midagi enamat kui lihtsalt fotod telefonis.

Loodus tervendab

Või meie elujõuline tava korjata loodusande. Miks me püüame sügisel metsast ära korjata kõik seened, varjates kiivalt “oma seenemetsa” teiste eest? Miks tunneme uhkust ja rahulolu korjatud metsamarjade üle või istume õngega tunde vaikuses ning peame seda täiesti normaalseks tegevuseks? Miks otsime privaatsemaid randu, kus segamatult puhata? Meenutame veel aastaid hiljem mõnda erilist hetke metsas või mere ääres. Miks on see kõik meile nii oluline? See on vajadus eemalduda tehiskeskkonnast, mis aina rohkem mõjutab meie igapäevaelu ja tuhmistab meie meeli. Või hoopis eluline uskumus, et loodusel on kõiketervendav vägi.

Meil on vedanud, et erinevad aastaajad on nii eriilmelised. Kevad on aga vast kõige imelisem. Me justkui ärkame ka ise. Otsime veebruarist alates esimesi kevade märke, kuulates esimesi kevadlinde või pildistades esimesi lilli ning ei pelga ka vähe tormisemaid ilmasid rannikul.  Looduses on meeled rohkem avali, looduses me kogeme maailma sügavalt. Leiame iseennast ja loome teadlikult pikaajalist. Oleme ju inimestena arenguliselt häälestatud heaolutunde kogemisele looduses viibides.

Just see teebki Romantilise Rannatee nii eriliseks, et kulgedes mööda rannajoont on seal kõike: puutumatud sood ja rabad, rändlinnurikkad rannaniidud ja liigirikkad puisniidud, Baltikumi kõrgemad liivaluited, liivarannad ja kivised meresopid, marja- ning seenerikkad metsad. Nii siin- kui sealpool Rannateed leidub ohtralt matkaradu kõige selle imetlemiseks.

Vaatetornid, puutumatud rabamassiivid ja rannad, matkarajad ja lõkkekohad, ratsatalud, kalastamine ja giidituurid, räätsa-, tõukekelgu-, suusa- ja uisumatkad, loomulikult ehe rannakülade hõng – no Rannateel on tõesti kõiksugu paiku.

Jälgi Visit Pärnu kanaleid mujal veebis:

Tahad rohkem Pärnu kohta lugeda?

VisitPärnu blogi

10 kohta Pärnus, kus häid Instagrami pilte teha

Kas oled oma puhkuseks Pärnus juba valmistunud? Visit Pärnu meeskond pani kokku nimekirja valitud kohtadest, kus on kõige parem oma Pärnu külastust vääriliselt pildile jäädvustada. Otsi lisa Instagramist, kasutades teemaviidet

Loe veel »