26veebr
Pärnu Majutus
Pärnu majutus

Omanäolisi ja meenutamist väärt juhtumisi tuleb kindlasti ette igas turismiettevõttes, nii ka meil Pärnu Majutuses. Külaliskorterite ning puhkemajadega tegeledes tuleb arvestada kõiksugu ootamatute olukordadega, eriskummaliste soovide ning klientide huvitavate palvetega. Omast kogemusest saame öelda, et kõik, kes vähegi paljude erinevate rahvuste ja klientidega kokku puutuvad, leiavad alati teistsuguseid ja mitte nii tavapäraseid lugusid, mida jutustada ja teistega jagada.

Huvitavad hommikutraditsioonid

Pärnus on korterimajutuse peamisteks klientideks – üllatus-üllatus – Soome pered ja sõpruskonnad. Üllataval kombel on just meie põhjanaabritel alatasa mitmekülgseid huvitavaid iseloomujooni, mistõttu on nende külaliste võõrustamine olnud vägagi huvitav ja meeldejääv.

Meenub aastatetagune seik, kus üks pereisa saatis lahkumispäeval sõnumi, et “soovime teele asuda tagasi kodu suunas” ning peale, mida siis sai kohe ka korteri juurde sõidetud, et check-out teha nendega. Kotid autosse abistatud ja enne kui jõudnud tagasisidet korteri kohta küsida, ühtäkki teatab pereisa surmtõsiselt, et “tead, miks mulle kortermajutus meeldib rohkem kui hotell? Sest, korteris ei pea hommikusöögiks riidesse panema.” 

Nii tuligi välja üks väga ootamatu müügiargument kortermajutuse kasuks hotelli ees, mida kahjuks me siiski kodulehele me veel üles pannud ei ole, kuna see võib-olla tekitaks pigem rohkem küsimusi kui vastuseid. Igatahes kliendile jäi positiivne kogemus ainuüksi seesuguse lihtsa ja mitte niivõrd tavapärase asjaolu tõttu.

“Kuidas ma selle külaliskorteri küll uuesti üles leian?”

Aastatepikkuse kogemuse najalt oleme aga õppinud, kuidas põhja poolt tulnud külalisi soojalt tervitada ja nende viibimine mõnusaks teha. Meie kogemus näitab, et põhjanaabrid saabuvad Pärnusse tihti oma autoga, seetõttu on peaaegu alati kohtumispaik vastava majutuse välisukse ees. Külaliste soovi korral transporti bussijaamast majutuskohta tuleb ka aeg-ajalt ette ja teeme seda heameelega, sest kompsude ja kohvritega pole ju mugav kusagil ekselda.

Mõned aastad tagasi palaval juuli õhtupoolikul, oodates viimase Soome meeskülalise kõnet korteri juurde saabumisest otsustasime ise talle lõpuks helistada, kuna õhtu kippus juba peale suruma ja eeldatavast saabumisajast oli mitu tundi juba üle läinud. Telefonitsi klient lõpuks kätte saades selgus, et ta ei jõudnudki päris lõpuni Pärnusse isegi ning, et ta kahjuks autoga ise tulla ei saagi enam, kuna promilliga keelekastet oli ka juba tarbitud. 

Telefonis oli kuulda ringraja sarnaseid helisid ning küsides, et kas ta juhuslikult on Audru auto24ring ringraja ääres, siis kõlas telefoni teisest otsast ainult vastus “jah, siin puu juures, tule siia” vastu ning kõne lõppes. No mis seal ikka, tuleb siis natuke rohkem seekord klienditeenindust teha ja no neid puid seal ringraja ääres nii palju nüüd ka ei saa vast olla. Soome härrasmees lõpuks leitud ja rõõmsal noodil korterisse toodud. Lõpp hea, kõik hea.

“Kui suur teie kelder täpselt on ikkagi?”

pärnu with a tandembike
Kuidas tandemratas ära parkida?

Meie juurde saabub külalisi ka kaugemalt ja erineva “pagasiga”. Eelmise aasta sügisel saabus vahva Prantsusmaa noorpaar meie Mai tänava külaliskorterisse ning nende kõige esimene küsimus majutuse broneerimisel oli: “kui suur teil kelder täpselt on?”. Tundus natuke imelik, et just see on kõige esimene küsimus, mida küsida majutuse osas, aga vastuseks andsime, et jalgratas mahub sinna ära, kui sellepärast keldri suurus huvitab. Välisukse ette saabudes, meie suureks üllatuseks olid nad jõudnud kohale korralikult rattakottidega varustatud, värvilise tandemrattaga.

Ees ootas paras challenge – üüratu tandemratta mahutamine imepisikesse paneelmaja keldrisse. Pärast säärast ettevõtmist veendusime, et kui kuidagi ei mahu, siis kuidagi ikka mahub. Kliendid olid õnnelikud, ratas turvalises kohas ja meie rõõmsad, et asi õnnestus. Klientide soovidele vastutulemine ja see natuke ekstra effort on see, mida tavaliselt ei oodata, aga mis ongi meie kogemuse põhjal, alati olnud see, miks meie külalised on siiani tagasi otsustanud tulla just meie juurde.

Kohtumiseni suvises Pärnus!
Pärnu Majutuse tiim

Leia meid ka Facebook-ist ja Instagram’ist!