12juun

Oma suvepuhkuseks soovitame juba üles otsida ja broneerida põnevaimad majutuskohad. Hiljaks jäädes võivad need olla juba hõivatud. Visit Pärnu veebilehelt leiab üles Pärnumaa majutuskohad, aga toome välja kuus pisut teistsugust ööbimiskohta Pärnumaal, mida sel suvel külastada.   

Fishing Village kakuami saunamajakene kahele

Vaid 5-minutilise autosõidu kaugusel Pärnu kesklinnast saab ööbida nagu paadis, aga merehaigeks ei jää. Sest vanast kalalaevast ehk kakuamist on saanud kaldapealne saunamajake, koos hubase ööbimisvõimalusega kahele. Enamik sauna detaile on pärit vanadelt laevadelt. Majakesest viib trepp otse jõkke, et peale sauna end jahutada või siis äratuseks väike hommikusuplus teha. Üks öö saunamajakeses koos saunaga maksab kahele 149€. 

Elamusmajutus Allikukivi glämping telkides

Allikukivi veinimõisa pargis on sellest suvest ööbimisvõimalus avaras glämping-telgis, mis meenutab olemuselt pigem tuba. Lahke pererahvas kostitab külalisi õhtuse veinimõisa tuuri ja degusteerimisega. Hommikusöök mõisa terrassil kuulub öömaja juurde. Ühte telki mahub kuni 4 inimest ja maksab 110€ öö.

Riverbed Inn peegelmaja ja saun jõekaldal

Veel üks eestlaste poolt loodud ja maailmakuulsust saanud imemajake ehk peegelmaja ÖÖD asub Pärnumaal, Saarde vallas. Majake on seest kolmest küljest avatud loodusele, väljast aga sulandub tänu peegelseintele loodusega kokku nagu kameeleon. Maja ümber on terrass ning terrassilt suundub sild samuti eestlaste tehtud kuulsa Iglucraft saunani. Ööbimine kahele peegelmajas maksab 125-150€ öö.

Suur püstkoda Jõe Puhketalu Indiaanikülas

Püstkoda ehk tipi Jõe Puhketalu Indiaanikülas Põhja-Pärnumaa vallas pakub iidsele indiaanirahvale kohast lihtsat, aga hubast elamust. Püstkotta mahub mugavalt istuma 15 inimest, magamiskohti on kuni 10-le. Ahjuga püstkoda on soe iga ilmaga. Ööbimiseks tuleb aga kaasa võtta oma magamiskott ja muu magamisvarustus. Soovi korral võimalik lisaks rentida püstkojasauna, tornsauna ja kümblustünni. Püstkoja rent 12 tunniks maksab 40€.

Kosmonautika Puhkekeskus

See on midagi nõukogude nostalgia huvilistele. Otse mere kaldal asuv teenekate kosmonautide ja teadlaste suvituskoht valiti omal ajal välja selle järgi, et see oli uuringute tulemusel paik, kus paistab kõige rohkem päikest kogu NSVL läänerannikul. Seega on tõenäoliselt tegemist kõige päikeselisema paigaga Eestis. Rentimiseks on valikus nii erinevaid apartemente kui ka saunamaja, milles muide ka kosmiline ringdušš.

Hekso puuonn

Vaikust ja rahu – kui linnulaul sind rahustab – saad nautida Matsalu rahvuspargis asuvas puuonnis. Hekso puuonnis on külastaja kasutuses kõikide mugavustega majake koos miniköögi ning tavalisest veidi erilisema saunaga. Ideaalne asupaik linnuvaatluseks, metsakümbluseks või lihtsalt enda välja lülitamiseks. Puuonni mahub kaks inimest ja ööbimine maksab alates 130€ öö.