23jaan

Pärnu Turismiinfokeskus on piirkonna avastamiseks loodud abikäsi, kust on võimalik saada näpunäiteid ja materjali Pärnus olevate turismiatraktsioonide, majutuse, toitlustuse, ürituste ja muu sarnase kohta. 

Pärnu ranna elevant

Oleme alati kursis, kus ja mida väärtuslikku toimub Pärnus ja Pärnumaal. Pärnu Turismiinfokeskus asub otse Pärnu südalinnas, aadressil Uus tänav 4.

Turismiinfokeskust külastab aastas umbes 25 000 inimest. Kõige rohkem on külastajaid Saksamaalt, Soomest, Lätist, Hispaaniast, Prantsusmaalt ja Venemaalt. Aastate jooksul on meil ette tulnud palju huvitavaid küsimusi ning naljakaid olukordi.

Toome välja 5 huvitavamat küsimust viimasel aastal:

1. Üks põhiküsimusi suvel on see, et miks meil on lehmad rannas? Suviti viiakse tõesti Pärnu ranna lähedale niidule lehmad, kes nosivad pilliroogu ning keda on tore eemalt jälgida.

2. Sageli küsitakse “miks lehvib Pärnu linnas Soome riigi lipp?”. Tegemist on tegelikult Pärnu lipuga, mis sarnaneb Soome lipule, täpsemalt värvid on ära vahetatud.

3. Kust näeb Pärnus ehtsat Karu? Nimelt sooviks üks külastaja mingil põhjusel kohtuda ehtsa karuga. Olime kusagilt lugenud, et Vändra lähedal on karusid tihti näha ja saatsime ta sinnakanti. Järgmine päev oligi kohalikus ajalehes uudis: Tabamus! Vändra külje all kappas karu.

4. Kas Pärnu rahvusloom on elevant? Seda küsitakse seetõttu, et Pärnu rannas on lastele mängimiseks elevandi kujuline liumägi.

5. Kust leida endale häid Eesti töölisi? Selle küsimuse esitasid meile ühed Austraalia turistid, kes olid tulnud vaatama, et mis riik see Eesti on. Neil on Austraalis oma farm, kus kõige parem tööline on eestlane. Seega tekkis huvi, et kus see Eesti asub ja kuidas sealt nii head töötajad tulevad. Meie enda poolt ei osanud kedagi soovitada, küll aga saime soovitada Pärnu loodusparke, mis austraallastele omamoodi eksootilised.

Hiljuti oli üks armas olukord see, kui Poolast pärit rändur unustas oma reisipäeviku Turismiinfosse, mille me siis talle Poolasse tagasi saatsime. Tänutäheks saatis ta meile kohalikke maiustusi ning postkaardi. Rääkides maha unustatud asjadest, on Turismiinfosse unustatud kõikvõimalikke esemeid nagu prillid, raamatud, riided, vihmavarjud, kaamerad, telefonid jms. Õnneks leiab suur osa eelnimetatud asju ka kodutee.

Pärnu linna lehmad. Foto: Priidu Saart
Pärnu turismiinfo

Turismiinfosse tulevad paljud inimesed ka selliste küsimustega, millele on väga raske vastata. Näiteks, kus võiks olla maetud kellegi esivanemad, kuidas pääseb ookeani äärde (Pärnu teadagi asub mere, mitte ookeani ääres), kuidas saada kontakti mitukümmend aastat tagasi kadunud sõpradega või kust saab osta paadivärvi. Paljudele neile küsimustele oleme pikalt vastuseid otsinud, kuid suurem enamus küsijaid lahkub meie juurest alati rõõmsal meelel, olles saanud otsitud vastused.

Me leiame oma töös, et küsija suu pihta lööda ja aitame igal võimalikul moel, et kõigi inimeste reis Pärnusse ja üldse Eestisse saaks olla hea emotsiooniga ja meeldejääv.

Tule ka sina meile külla!