16nov

Iga sügis kuulutab Eesti restoranide teejuht White Guide välja Eesti parimad restoranid. Traditsioon jätkus ka see aasta ja eile kuulutati välja Eesti parimad restoranid. Pärnust jõudis nimekirja neli restorani.

Supelsaksad

Supeluse tänaval asuv legendaarne kohvik on tuntud oma maitsvate kookide ja saiakeste poolest, kuid tegelikult saab seal nautida ka kõrgel tasemel restoranitoitu. White Guide peab enda arvustuses seda üheks Pärnu kõige sümpaatsemaks toidukohaks.

Raimond

Hedon Spa & Hotellis asuv Raimondi restoran on enda nime saanud Raimond Valgre järgi. Restoranist avaneb mõnus vaade Pärnu rannale. White Guide kirjutab enda arvustuses: "Restoran Raimond kujundab praegu Pärnu toidumoodi sarnaselt sellega, kuidas helilooja Raimond lõi Pärnuga seotud emotsioonid. Tähtis ei ole see, mis oli laual eelmine kord. Oluline on, mida ja mismoodi pakutakse seekord. "

Villa Ammende

Villa Ammende köögis on üle aasta toimetanud Pärnu üks tuntumaid peakokkasid Herkki Ruubel. Lisaks on Villa läbinud värskenduskuuri ning majas on paljud toad saanud uue hingamise. White Guide kirjutab: "Soliidne villa kammitseb kindlalt moodsat kokka oma traditsioonidega. Tulemuseks on huvitav vanakooli fine dining rohkete peakoka tervitustega söögikorra alguses ja lõpus ning mõne vahva üllatusega seal, kus seda oodata ei oska. "

Mon Ami

Mon Ami asub Frost butiikhotellis. Restorani iseloomustab hoolikalt läbimõeldud interjöör ning muidugi väga maitsev toit. White Guide kirjutas enda arvutuses, et restoran esindab Prantsuse-Belgia elunautivat stiili. Lisaks soovitati proovida nende signatuurkokteile.