14veebr

Pärnu Turismiinfokeskus on piirkonna avastamisel või sellega põhjalikumal tutvumisel heaks alguspunktiks nii Pärnu külastajatele kui ka kohalikele. Paljudele tuleb üllatuseks, et lisaks infole on meil päris hea valik erinevaid suveniire, mida kingituseks enda sõpradele kaasa võtta.  Lisaks tavapärastele leiab siit kõiksugu erinevad kohalikke tooteid nagu Pärnu logodega riideid, erinevate Eesti sümbolitega sokke, postkaarte, magneteid ja muud toredat. Kõige müüdavamaks kaubaks on kindlasti postkaardid koos postmarkidega, sest valikus on kümneid kui mitte sadu erinevaid variante. Lisaks saad külastuskeskusest postkaardi kohe teele panna.

Kaelapadi

Kogu kauba seast tooksime välja neli kõige põnevamat toodet:

  1. Pärnu kirjadega pusad, t-särgid ja rannarätikud
  2. käsitööna valminud elevandikujuline Pärnu kaelapadi
  3. Pärnu mudaseep
  4. Pärnu teemaline köögirätik

Meie kõige suuremad tõmbenumbrid on Visit Pärnu logodega pusa ja t-särk, mida pakume kolmes värvitoonis – sinine, must ja valge. Suuruseid on alates väikestest lastest kuni XXL’ini välja. Pusad on müügil ainult meie juures ning tehtud Pärnu uue logo järgi. Lisaks müüme me ka Pärnu kirjaga ranna- ja köögirätikuid. Mõned rätikud oleme isegi Hispaaniasse saatnud. Kui riietest juba juttu, siis ei tohi ära unustada ka kohalike piirkondade rahvuslike mustritega sokke, mida on meil mitmetes erinevates toonides.

Kui rääkida huvitavatest toodetest, siis meie juurest saab endale soetada ka käsitööna tehtud tekstiilist elevandikujulise kaelapadja. Miks just elevandikujuline? Seda just seetõttu, et Pärnu rannas on lastele mängimiseks olnud juba mitmekümneid aastaid elevanti kujutav liumägi. Unikaalseks teeb padja ka see, et materjalidena on kasutatud tootmisjääke. 

Oleme tähele pannud, et just soomlastest külastajate seas on hästi populaarne Pärnu ökoloogiline mudaseep, mida valmistatakse küll Saaremaal, kuid milles on kasutatud Pärnu maakonnas asuva Ermistu järve muda. Seebis on üle 95% naturaalseid koostisaineid nagu kookos, mesilasvaha ja külmpressitud päevalilleõli.

Pärnu mudaseep

Ka Pärnu teemaline köögirätik on põnev kingitus. Kord tuli meile külla grupp Kanadast ja peaaegu iga inimene ostis vähemalt ühe rätiku kaasa. Rätiku pakendit ei või lihtsalt ära visata, sest selle kaane saab välja lõigata ning kasutada eraldi postkaardina.

Lisaks leiab meie turismiinfost veel:

  • Pärnu teemalisi magneteid
  • Erinevaid Pärnu maitseid
  • Pärnu teemalisi seinataldrikuid
  • Pärnu teemalist küünalt
  • 3D postkaarte ja palju muud

Kui aega on, siis soovitame läbi tulla 🙂