20ma

Eesti populaarsem ning suurem rand on suveootel. 15. maist vastab rannaala juba suvistele nõudmistele. See tähendab, et ära on koristatud talve jooksul kogunenud prügi ja pilliroorisu. Promenaad, kõnniteed ja trepid on puhastatud liivast. Oma kohale on viidud ka rannakabiinid ja lepatriinudega rannapingid. Pärnu ranna sümbol Elevant on viidud oma kohale – madalasse merevette.

Ka sel hooajal valvab Pärnu rannas rannavalve. Sarnaselt eelmistele aastatele pakub teenust G4S, kelle valvurid on kohal:

  •  1-14 juuni igapäev 10-18
  • 15. juunist 15 augustini 10-20
  • 16-31 august 10-18
Elevant rannas

Loodetavasti lehvib ka sel aastal Pärnu rannas sinilipp, mis näitab, et supelrand on keskkonnasõbralikult majandatud ning ümbrus on puhas ja turvaline. Vastava taotluse on Pärnu linnavalitsus rahvusvahelisse sinilipu komisjoni International Blue Flag Jury sisse andnud. Selleks suveks on välja antud 18 erinevat müügi- ja teenindus ala.

Uuendused

See suvi saab olema igas mõttes teistsugune. Oluline on rannas käies jälgida 2 + 2 reeglit. Lisaks sellele leiab Pärnu rannast ja selle lähedalt mitmeid uuendusi:

  1. Lisandunud on hoiukapid, kuhu saab oma asju hoiule jätta. Osades kappides on ka nutiseadme laadimisvõimalus. Kapid asuvad Side tänava otsas.
  2. Täiesti uus teenus on ka lastele mõeldud liivakoppade rentimine.
  3. Selleks, et puhkajad saaksid kasutada puhast Pärnu kraanivett, on randa paigaldatud kolm veepüstikut, millest tulevat vett võib nii juua kui sellega käsi ja jalgu pesta. Veepüstikud asuvad naisteranna sissepääsu lähedal parkla nurgas, Lehe tänava pikendusel Rannahoone lähedal asuva laste mänguväljaku ääres ja Side tänava pikendusel rannas asuva parkla kõrval.
Loodetavast saab selle suve ilm olema selline, et saaksime palju aega rannas veeta 🙂